laupäev, august 1

Noor Eesti metalbänd tegi video

Lükkame heebli põhja ja lähme seikleme natuke karmima muusika radadel. Põhjuseks ansambli Still Haunts Me tutikas video.

Still Haunts Me koosneb viiest noorest kutist, kes on täis tahtmist teha energilist muusikat ja seda edasi anda võimalikult hästi. Ise loodavad nad jätta kuulajatele hea elamuse lavalise liikumise, oleku ja loomulikult muusikaga. "Muidu oleme lihtsalt tavalised rahulikud tüübid. Vaatamata karmile stiilile ei kanna me tanksaapaid, nahkpükse ega patse. Pole saatanakummardajad:) Tuleb lihtsalt meid tunda ja kuulata, et teada milline ansmabel on Still Haunts Me," räägib bändi trummar Kaarel Sein.

Video loole "Truth of the Matter" valmis pool aastat Tallinnas tegutsenud produktsioonifirmas Mollusk Productions, mis tegeleb reklaamiga, lühifilmiga ja muusikavideotega. Firma portfooliost leiab näiteks video ansambli Dahling loole "Crystal" ja Mushy palale "Generation Improved".

Meeskonda kuuluvad neli Balti Filmi- ja Meedikakooli meediaosakonna tudengit: Eiko Kink ja Oskar Lehemaa, kelle ametiks on reklaamide ja muusikavideode ideede väljatöötamine ja lavastamine, produtsendina lööb kaasa Sten-Erik Toos ning montaažimuskliks on Helen Takkin.

Aga las asjaosalised räägivad ise.

Videotegija Eiko Kink:

Alustuseks, kuidas tekkis kontakt teie agentuuri ja Still Haunts Me vahel?

Eesti muusika, video, ja muusikavideo maastik on väike, SHM poisid valisid Mollusk Produktsiooni tõenäoliselt tänu eelnevalt õnnestunud töödele. Üks päev tuli e-mail postkasti ja sealt edasi suhtlesime juba vabas vormis, mis on äärmiselt tore.


Milliste sõnadega sina isiklikult iseloomustaksid/kirjeldaksid ansamblit Still Haunts Me?

Väga vahvad vuntsid. Tore on koostööd teha, kui on tunda, et kogu meeskond, kaasa arvatud bänd mõtleb ühes suunas ja töötab ühiselt, et võimalikult tore video teha, ja, et tehes ka igav ei hakkaks. Kolleegid on rääkinud lugusid kuidas bändi ja muude kaasosalistega intriige tekib ja üksteist kirvega taga ajada tahaks, mina ei ole õnneks midagi sellist kogenud. Karmi muusika autorid on päris elus väga toredad inimesed.


Kes on põhilised tegelased, kes video kallal nokitsesid?

Video on Mollusk Produktsiooni lapsuke, kokku töötas selle projekti kallal otseselt üle kahekümne ja kaudselt veel suur hulk inimesi. Pean ära mainima suurepärase näitlejate kollektiivi, kes ilma suurema juhendamiseta omandasid oma veidrad rollid silmapilkselt ja viimasel võttepäeval tervele meeskonnale veel pooletunnise vaatemängu pakkusid. Kõige tähtsam mees võttel oli vist lõppkokkuvõttes kohalik keevitaja, kes purunenud generaatori starteri appendiksi käia ja keevitajaga ära parandas.

Kus kohas ja kui kaua videot filmiti? Räägi videotegemise protsessist lähemalt!

Filmimised võtsid aset kahel päeval Rapla maakonnas Purilas. Kohalikele oli võtteperiood nii suur sündmus, et 48 tunni jooksul ei lastud meid kordagi silmist. Kohalikud noored olid autode, rollerite ja jalgrattastega pidevalt platsis, et õlut juua, suitsu teha ja igasugu tehnilise kola kohta päringuid esitada. Puudu ei olnud ka kohalikud meelelahutajad, kes meeskonnale oma toreduses palju nalja pakkusid.


Kuidas hakkas sinu peas sündima selle konkreetse video ideed?

Ideed tulevad minuni täiesti suvalistel hetkedel, täiesti suvalistest motivaatoritest tingituna, tihtipeale enne magama jäämist, sageli sõpradega õlut juues-ei oskagi kuidagi kokku võtta. SHM video puhul brainstormisime kolleeg Oskar Lehemaaga terve hunniku ideid valmis, aga ükski ei tabanud päris naela pead, lõpuks tuli see õige ikkagi täiesti tühjast ruumist. Selle video idee on tegelikult muutunud kolm korda. Kui lõpuni aus olla, siis see video ei pretendeeri narratiivsele kõrvalloole, kogu see klounide osa on tegelikult puhtalt fotograafiline. Mõtlesime, mis näeb äge välja-klounid, rõvedad klounid. Nii hakkasimegi, luudele liha peale viskama. Kõige viimase lihvina lisasime bändi osale pöörleva pildi, selle mõtte peale tulime kolm päeva enne võtteid. Ise kutsume seda agregaati hellitavalt Wheel of Terroriks. Päris aukartustäratav näeb välja.
Mida sa oled varem teinud ja mis on suuremad asjad, mida oled eelnevatest muusikavideote tegemisest õppinud?

Eellugu Still Haunts Me videole ulatub umbes pool aastat tagasi, kui sai muusikavideo tehtud Pärnu metalcore ansamblile Mushy, teos Generation Improved. Väga hea kogemustepagas sai nendelt päevadelt kaasa võetud. Lisaks on vändatud omajagu lühifilme, reklaame jms. Tore on see, et oleme Molluskis kõik nö mängufilmi taustaga, seda on meie projektides tunda, võib isegi öelda, et see on meie omapära ja kvaliteedimärk. Filmilik lähenemine klassikaliselt mitte nii kuninglikele meediumitele nagu reklaamid ja muusikavideod annab väga omapärase väljanägemise, mis on mõneti kujunenud meie motoks. Igat detaili ja nüanssi saab hästi teha, tähelepanu detailidele on see, mis lõpptulemuse suurepäraseks teeb. Minu meelest pole mõtet ühtegi projekti lihtsalt ärategemise pärast teha. Kui režissöör oma töösse ei usu, siis on tulemus hukule määratud.

Tore on see, et iga projektiga, mis seljataha jääb, kaasneb uusi katsumusi, mille lahendustest, saab kaasa võtta teadmisi järgmisteks väljakutseteks, mis aitavad omakorda järgmiseks korraks veel paremini ette valmistuda. Praeguseks momendiks võib öelda, et tänu suurepärasele meeskonnale ja võimalusele nii toredates projektides osaleda on meie workflow nüüdseks päris hästi välja kujunenud. Tunne on selline nagu võiks T-särgis Mont Blanci tippu ronida.


Mis on just sinu jaoks kõige raskem moment muusikavideote tegemisel?

AD/editor Helen Takkin hakkaks selle küsimuse peale naerma ja hõikaks kohe, et graafikust kinni pidamine. Tegelikult ma naudin oma tööd, kui kogu masinavärk ilusti jookseb ja on näha, et materjal on hea, siis on täiesti võimalik ära unustada, et magamata on 38 tundi, hinge all on 3 kohvi ja seitse energia jooki.

Kui sul oleks pappi lõputult ja sa saaksid valida oma lemmikansambli, siis mis bänd see oleks ja milline võiks idee poolest välja näha neile tehtav video?

Ma teeks raju täispika muusikali.


Ja räägib bändi trummar Kaarel Sein:

Millest video räägib ja miks just selline?

Video räägib viiest n-ö "klounist", kes elavad väga hirmsas ja räämas mõisas. Nad näevad väga jubedad ja hirmuäratavad välja. Põhimõtteliselt video alguses hakkavad nad erinevates paikades liikuma ja elavad oma igapäeva elu. Lõpuks jõuavad nad väga võikale õhtusöögile. Üldine teema on selline haunted mansion. See oleks väga lühidalt sellest videost.Kui valmis saab, siis saab igaüks oma järelduse teha vastavalt oma fantaasiale. Üldiselt on video päris kuri ja bändiosa on väga intensiivne ja brutaalne. Meil algul puudus selline kindel idee. Käis mitmeid erinevaid ideid läbi ja saime mitmeid kordi Molluski tüüpidega ennem kokku. Muutsime päris mitu korda video kontseptsiooni. Ühel hetkel olime mingi asja ära otsustanud ja siis tuli see idee video meestel ja me olime kõik väga vaimustuses. Panime kõik pead kokku ja saime väga hea tulemuse.

Mis oli sulle video puhul kõige raskemini teostatav moment?

Kõige raskem ja kurnavam oli filmimise protsess. 60 või enam kordi enda lugu läbi mängida võtab ikka täitsa läbi. Igal korral veel täiega kaasa moshides annab kaelale veel siiamaani tunda. Üldiselt hoidis seltskond meeleolu hea ja kohalikud tegid ka meile paari päeva jooksul meeldiva huumorielamuse nii, et vaatamata kõigele raskele, oli üldiselt kõik väga tsill ja meeldiv.Myspace - http://www.myspace.com/stillhauntsme

2 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

A kas näha ei saagi?

Kosmosesügis ütles ...

Saab:
http://www.youtube.com/watch?v=wzsjzVV14Kc