reede, august 29

Oasis - The Shock of Lightning



Hakkab kergeks traditsiooniks muutuma, et reedeti mõni uus video siinsesse keskkonda üles pandud saab. Jätkan siis sedapsi ka sel reedel.


On kuid ja kuid suitsu üles keeratud Oasise 6. oktoobril ilmuva plaadi "Dig Out You Soul" ümber. Et kes teeb sellele remixe, kes arvab, et Oasise uus materjal pole niivõrd pop jne. Igatahes on esimene singel koos videoga väljas ja mu meelest kõlab see nagu Oasis üldjuhul ikka kõlanud on.

Oasis - The Shock of Lightning


neljapäev, august 28

Ans. Andur, Klaxons ja Plixid ehk kui august läbi saab




Tuleb hakata jälle kirjutama lausega, et suvi saab kohe läbi... bla-bla-bla. Ja kui saabki, mis siis. Elu läheb edasi!


Esiteks tuleb hakata kiiremas korras neoonriideid ja helendavaid pulgakesi varuma ning neljapäeva hilisõhtuti vaatama MTV Eesti pealt saadet New Rave. Sest kui kaugel see oktoober enam on, kui selle kuuendal päeval saab ära kaeda selle imeliku ja uudse muusikastiili nimetuse käibele võtmise peasüüdlasi Klaxonsi. Et siis 6. oktoober klubis Hollywood näeme!

Aga enne võiks kokku saada hoopiski Tartus. 1. septembrit on heade mõtete linnas alati au sees hoitud ning sel aastal korraldatakse linnas kohe päris palju. Eelkõige veidi pisematele koolitüdrukutele- ja poistele mõeldud ürituselt saab iga õige muusikasõber omad palad kätte. Teie jaoks tuuakse kohale näiteks We Are But Man, Plixid ja Ans. Andur. On ka teisie muusikalisi üksusi, aga nende kolme pärast tasub end Tartu kesklinna ajada küll.

Linn täis muusikat:
LASTELAVA 14.00 - 17.00 - Tartu Kaubamaja mänguväljak
14:00 – 14:45 Ülenurme Laulustuudio
14:45 – 15:30 Laulustuudio Fa-diees
15:30 – 16:00 Külliki lauluaed
16:00 – 16:45 Laulustuudio Päikesekiired

Tuju tõstavad Lillepoiss ja Lilletüdruk


NOORTELAVA 16:30 - 19:00 - Tartu Kaubamaja ees

14:00 Õnneloos

16:00 Suur koolidevaheline teadmiste takistusriba ehk AARETE JAHT

16:30 - 17:15 We Are But Men

17:15 - 17:45 Plixid

17:45 - 18:30 Pärnu rockbänd DefRage

18:30 - 19:00 Lifti noorteprogramm


VABA LAVA* 16.00 - 19.00- Raekoja plats

(Kui ma plakati teisest arvutist kätte saan, riputan illustratsiooniks juurde)

reede, august 22

Kerli Kõiv ja "Põdral maja metsa sees".




Welcome to the Creepshow! Kannab pealkirja 30. augustil toimuv MTV Eesti sünnipäev. Klubisse Hollywood tuuakse otse USA-st kohale äsja oma debüütalbumi „Love Is Dead“ avaldanud ja maailmas laineid lööv Kerli Kõiv.

Kerli on nii mitmeski aspektis üsna vastuoluline: ta igatseb Eestit, aga ometi ei taha ta siin elada. Ta tahab oma muusikaga lohutada kurbasid, aga paneb plaadile nimeks „Armastus on surnud.“ Kerli on blond ja siiras noor neiu, kelle riietumisstiilist õhkub välja midagi veidrat ja isegi ehk sünget.

„Kuidas teil seal ilm on,“ küsib läbi telefoni äsja voodist tõusnud Kerli rõõmsameelselt enne, kui jõuan midagi veel öelda. Tema siiras ning avatud olek kumab välja igas tema lauses ja mõttepausis.

Minu intervjuu, mis pidi kestma umbes 15 minutit, aga venis 45-ni, käigus rääkisime nii mõnestki, aga mul oli ainult üks käsi, millega asju üles märkida ja muist jäi välja.


Kus sa hetkel oled seal USA-s?

L.A-s. Ma just ärkasin, kuna pidin käime eile ühel peol.

Loodetavasti sa väga väsinud pole.

Ei-ei. Ootasin meie vestlust väga. Mulle väga meeldib eestlastega rääkida. Ma pigem vabandan, et intervjuu algus veidi viibis.


Kui kaua sa juba tead, et tuled Eestisse ning kas olid pakkumisega kohe nõus?

Tean seda praeguseks umbes nädala ning loomulikult olin kohe nõus. Eriti hästi klappis see aeg mu enda plaanidega, kuna septembris läheb käima minu Euroopa tuur. Ja ma otsustasin vahe peal mitte tagasi USA-sse minna, vaid veedan paar nädalat Eestis. Tahan minna koju ja teha suitsusauna. Näha oma kalleid sõpru, keda ma väga taga igatsen ning perekonnaga aega veeta.


Millal sa viimati üldse Eestis käisid?

Kusjuures üldsegi mitte ammu. Jõuludel.

Kas sa USA-s olles tunnetad ka, mis moodi siinne publik sinu muusikat vastu on võtnud?

Ma nii otseselt seda ei taju, aga ema ikka räägib mulle, kui telefoni teel vestleme. Enne plaati ilmus Eesti meedias üsna palju sellist veidi negatiivse alatooniga uudiseid, et Kerli on kadunud ning ei tea, mis ta teeb. Samuti ilmusid pildid, kus ma olin roosade värvitud huultega. Aga need pildid olid ju nii vanad ning ma olen ammu muutunud. Kui inimene enam ei muutu, siis on ju midagi valesti, kas pole? Aga samas ma tegutsesin ju pidevalt. Suured asjad võtavad lihtsalt kauem aega.


Kui sa nüüd Eestisse tuled esinema, on sul plaanis midagi erilist? Tean, et taustabändi paned sa kokku kohalikest pillimeestest. Kelle kampa võtad?

Eesti kontsert ei tule väga suur. Kasutame elektroonilisi trumme ning klaverit. Ehk võtan endaga kaasa ühe taustalaulja, kes ise väga tahab Eestisse tulla. Aga jah, pillimeestega on kokku lepitud, aga eks näis, kuidas me veel neid asju lahendame. Aga peamiselt kasutan ma fonot, sest omi muusikuid pole kahjuks mul võimalik kaasa tuua. Üks laul, mis on ka albumil, tuleb esitamisele hoopis uues versioonis.


Oled sa ise varem Hollywoodis käinud ja kujutad sa ette, mis sind ees ootab?
Kujutan küll, sest olen seal kontserditel korduvalt käinud. Minu kaks väga head sõpra Kallervo Karu ja Mari-Leen Kaselaan olid need, kellega Hollywoodis päris tihti pidudel käisime. Tore koht igatahes.

Kas sa tead, et sind soojendab Evestus?

Oi, ei teadnud üldse! Oleme palju omavahel kirjutanud. Aga, wau, väga lahe! Ootan suure huviga.


Sinu albumi „Love Is Dead“ tutvustavas tekstis räägid sa korduvalt sellest, et Eestis olles olid depressiivne ning ei leidnud päris oma kohta ning USA-sse minnes tulid sellest väja. Mis teema sul selle Eestiga on?

Deprekas oli Eestis seetõttu, et siin tehakse nii paljusid asju maha. Siin on OK, et lapsele vitsa antakse, aga USA-s pannakse selle eest vangi. Aga see ei tähenda seda, et ma Eestisse halvasti suhtun, vastupidi. Ma räägin oma sõpradele palju sellest, kui ilus loodus siin on jne. Aga siinne mõtteviis minuga ei haakunud. Sel ajal, kui ma Eestis elasin tundsin,et siin peavad olema kõik ühte moodi ja erineda oli väga raske. See kõik sai alguse juba koolis. Alates klassikaaslastest direktorini välja. Et kui käid teistmoodi riides, siis on imelik ja oled pinnuks silmas. Nagu anektoodis: on põrgu, mis on täis katlaid. Ühes katlas on juudid, kellede seast üks proovib põgeneda ning kõik ülejäänud on ühendanud jõud, et teda üle serva aidata. Samas kõrval on aga katel eestlastega, kus samuti üks vabadusse põgeneda proovib, kuid kõik ülejäänud tõmbavad teda meeleheitlikult tagasi.
USA-s on inimesed avatud ning nad tõepoolest usuvad sellesse, et kõike on elus võimalik saavutada.

Rääkides veel su albumit tutvustavast tekstist, siis oled sa seal öelnud, et sinu muusika eesmärk on innustada inimesi, kellel pole läinud elus just kõige paremini, et sinu muusika peaks pakkuma lohutust ning andma lootust, et iga tunneli lõpus on alati valgus. Ometi oled sa pannud albumi pealkirjaks „Love Is Dead“, mis pole ju kuigi lootusrikas?

Hmm. Kusjuures väga hea küsimus. Aga ma oskan sellele vastata ka. See vastuolu tuleb sellest, et palad, mis plaadile said, on kirjutatud üsna pika perioodi vältel. Umbes viis aastat. Ja selle ajaga on nii mõndagi muutunud. Ja elu ongi selline, et on tõusud ja mõõnad. Üks raskemaid momente oli minu elus see, kui alustasime plaadi tegemist. Ma ei suutnud kuidagi kokkuleppele jõuda plaadifirmaga, kelle visioon minu omast erines päris palju. Ja need perioodid saidki mu albumile. Lood sellele valisime 150 laulu hulgast. Aga tulevikus ei paneks ma iialgi enam oma plaadi nimeks „Armastus on surnud“.


150 lugu on päris muljet avaldav. Nagu ma saan aru, siis sa päris ise kõiki lugusid kirjutanud pole, aga sõad on sinu tehtud. Kuidas üldse see laulukirjutamine sul käib?

Abiks oli mul sellel plaadil viis või kuus erinevat heliloojat, aga kirjutamise juures olen olnud ise. Et tavaliselt oleme stuudios akusilise kitarriga ning keegi mängib duure ning nii need meloodiad sünnivad.


Kuidas nägi välja sinu plaadi salvestamise protsess?

See oli hullumaja. Vaidlusi oli pidevalt. Pidin võitlema selle eest, kuidas mina asju nägin.Enne seda olin ju kaks aastat Rootsis, kus kirjutasin ainult lugusid. Selle aja vältel valmis tegelikult ka üks plaat, aga sellest materjalist kasvasin ma kiiresti välja ning polnud mõtet seda välja anda. Selles protsessis oligi kõige raskem aeg umbes poolteist aastat tagasi. Ma teadsin väga hästi, mida tahan, aga nii raske oli endale kindlaks jääda, pidin olema iseseisev, aga ma olen ju tegelikult nii tagasihoidlik ning võõraste inimestega ei kipu sutlema. Mind aitas mõtes, et ma ei tulnud niisama USA-sse. Ja siit ka moraal – tuleb jääda iseendaks, siis sünnivad suured asjad.

Sinu albumit „Love Is Dead“ kuulates jääb ilmselt paljudele, eriti eestlastele, kõrva laul „Creepshow“, mis räägib ühest veidrast riigist ning mille lõppu on pikitud eestikeelne lastelaul "Põdral maja". Mis on selle tagamaad?
„Creepshow“ sündis siis, kui olin saabubud just New Yorki ning külastasin ühte sünnipäevapidu, kus kõik olid supremodellid ja geid. Eestis polnud ma sel ajal midagi taolist kohanud. Elvas näiteks ei sallitud mustanahalisi, keegi polnud gei. Kõik olid vanades traditsioonised kinni. Ja see sünnipäev oli nii teine maailm minu jaoks, et hommikul ma mõtlesin tükk aega, kas see, mis Elvas on, on normaalne, või see, mis siin toimub, on õige? Peale seda läksin ühe sõbrannaga stuudiosse, kes hakkas nalja viskama, et on üks koht maailmas, mida keegi ei tea, asub see Venemaa kõrval, aga keegi seal ei käi. Eesti keelgi on siinsetele naljakas, see kõlab nagu haldjate keel. Sellest loost ei tasu valesti aru saada. Ma armastan Eestit ning räägin kõikidele, kui kaunis loodus seal on... Aga selle nalja peale lugu sündiski. Kindlasti laulan seda ka Eestis!


Räägi mulle oma stilistikast. Selles on ju ka mõneti vastuolu. Sa oled piltilus ja veidi nukulik blond tüdruk, samas värvid sa julgelt oma silmad mustaks ja sinust õhkub välja gootilikkust.

Jah, ma ise nimetangi seda stiili gooti Lolita. Aga kogu riietus, plaadiümbrised, videod on sündinud minu peas. Ja seal on tõepoolest taaskord vastuolu. Tahan olla ühest kohast naiivne, aga teisalt ka mõjuv.


Videos „Walking On Air“ tuleb see eriti hästi esile. Mis moodi nägi välja videotegemine?

Kusjuures jah, seal on mul kõrged strippari kingad, samal ajal olen kui nukk. Mulle üldse kingad väga meeldivad. Järgmisel nädalal kohtun kusjuures firmaga, kes mind kingade osas sponsoreerib ja kui kõik hästi läheb, saan endale oma kollektsiooni ning saan hakata kingi disainima. Selle video tegemine polnud eriti inspireeriv. Filmimine toimus sisuliselt rohelisel taustal. Ja kohati oli seda üsna raske teha, sest mu korsett tõmmati ikka täiesti pingule ning mul oli raske hingata. Aga huvitavam moment oli minu jaoks kindlasti see kivist voodi, mis oli päris ja mõjus väga veidralt.

Rääkides kontserditest, mis kohtades sa tavaliselt esined?

Noh, selle albumi raames meil veel kontserdid ei käi. On pisemad promoesinemised. Viimane suurem toimus eelmisel nädalal Chicagos, kus toimus pesapallivõistlus. Asi läheb lahti alles sügisel.


MTV Eesti tähistab oma teist sünnipäeva 30. augustil klubis Hollywood, kus lisaks Kerli Kõivule on erikülalisena laval Evestus. Plaadimuusikat kütavad Paul Oja ning Kert Klaus. Õhtujuhi rollis Piret Järvis.

Vt pikemalt




lack of Eoinsi video esmaesitlus





Ma olen juba ammu tahtnud seda öelda, et täna õhtul tuleb minna Polymeri! Põhjuseid on rohkem kui kaks, aga peamine on see, et täna presenteeritakse 12. korda toimuval Diletantide Avangardil ansambli lack of Eoinsi videot. Video aoutoriks mees, kes teinud koostööd näiteks Stemi ja Slide Fiftyga - Andzei Matsasukevits.

Video on iseenesest täitsa põnev, aga muusikavideona vbl mitte just kõige õnnestunum. Sest 2008. aasta üks geniaalsemaid Eestis kirjutatud lugusid Children´s Society" kaob tahaplaanile ning võimust võtab liigne filmilikkus.

Aga nagu ikka, pakub Diletantide Avangard festivali mõõtu programmi:
Stella
Maikameikers
Triophonix
Indigolapsed
Kõrgepinge Rajoon
Taavi Peterson & Üdi
Tõele näkku vaadates võib näha ükskõik mida
Kaja
RasKatarsis
Shining Moonlight Band
Rohutirtsu Surround
HRR + Vootele ego

dj-d:
Kurm (K6rgepinge Rajoon)
Käärkäsi ja Rafu (Džässiklubi)
Robert Laursoo (Džässiklubi)
Kati (Stella) ja Lauri
Martin Jõela
Daria & Cool
Kressa (Roheleek)
Robi (Mosaiik)
naftastischh (naf.)
Peekon (tnvvnüm)
Martinsookael

Pilet flaikuga: 100/ ilma 125



teisipäev, august 19

neljapäev, august 14

Radiohead with lasers

Oasis keksis mõni aeg tagasi meedias, et Coldplay ning Radioheadi fännid on koledad ja igavad. Sellega ta ilmselt solvas ka hulka enda poolehoidjaid. See selleks. Radiohead on siis valmis saanud nüüd palju elevust tekitanud videoga, mis sai pildiks kaameraid kasutamata, aga selle eest laseritega.

Kuna see video ja eriti laul väga meeldivad, tuleb leppida tõsiasjaga, et olen kole ja igav.


Radiohead - House of Cards



kolmapäev, august 13

Juuksur avab uksed. Lõpuks ometi



Olgem ausad. Suvi on peaaegu et otsas. Või siis pigem nagu polekski sel aastal alanud... Igatahes on päevad mingi aeg pikemad olnud, kui tavaliselt ning see peaks märku andma suvest küll.

Kel selle ajaga metsas, merel või erinevatel kontserditel seiklemisest soeng välja kasvanud ja moest väljas ongi viimane aeg Juuksurist läbi astuda. Mina kavatsen seda teha neljapäeval Tartus ja reedel Tallinnas.

Nimelt:

Reedel, 15. augustil Tallinnas Baaris "Juuksur" (Vaimu 1, Pika ja Vaimu nurgal) algusega kell 20.00:

JUUKSURI HOOAJA AVAMINE

Ansambel: PILVIKUD (Est)
http://www.myspace.com/pilvikud

Dj`d: Flanelli
Uims
Zet Kuus Bin

Pilet 50.-

Pidu nagu pidu ikka. Veel üllatusi:), aga need jäägu saladuseks.

Niipalju võiks veel lisada, et Juuksuri kontserdid jätkavad ka sel sügis-talvel eri stiilides muusika tutvustamist, lootes pakkuda huvitavaid ja ehedaid laivelamusi Aafrika kõrbemaastikelt kuni Kanada suurlinnadeni.

See, mis täpselt toimuma hakkab, saab lõplikult selgeks peagi, st kahe nädala jooksul ning ilmub siis www.rampade.org lehele ja myspace`i: www.myspace.com/rampadeorg

Olete oodatud,

Osasaama Bin Laadna


teisipäev, august 12

Robots Gonna Drop The Pressure



Tartus käib armastusfilmide festival TARTUFF, Gruusia ning Venemaa (ja mitte ainult) vahel sõda ning Pekingis Olümpia. Kaks viimast teemat on alates reedest haaranud enda alla kogu meedia.

Tänasest saab kuulata Franz Ferdinandi uut lugu otse internetist. Lubasid poisid kolmandale albumile tansulisemat biiti, kuid "Lucid Streams" jääb vähemasti minu jaoks tiba tuimaks ja just tantsima eriti ei kisu. Lugu saab kuulata siit.

Mina käisin vahepeal Lätis, noh, Valkas, kus laupäeval toimus üritus nimega Borderrock. Pole ammu suutnud end kohale tarida nii igavate bändidega ivendile. Tagatipuks õnnestus mul ilma igasuguse põhjuseta astuda märga ja mudasesse kraavi, mis tõttu ei suutnud ma väga palju selle õhtu parimat ansamblit Mofo kuulata. Kahju muidugi, aga külm sai võitu. Mofo on siis Läti bänd, kuhu kuulub ka Mona De Bo laulja ning kitarrist Edgars Rubenis. Festivali kodulehel kirjutatakse nende kohta nii:

Ansambli neli liiget osalevad erinevates muusikalistes projektides alates üheksakümnendate aastate keskelt – The Satellites, Piimavedaja seiklused, Kuba, Driving South, Mona DeBo jt. (Nii Kuba kui Mona De Bo on esinenud Plink Plonkil.)

Ansamblis Mofo mängib igaüks oma lemmikmuusikat, mida ei ole võimalik üheselt määratleda, kuid siiski, vähemalt lokaalses kontekstis on see popmuusika kõrgendatud tundlikkuse ja ülepaisutatud tajumusega.

Tore bänd oli.

Aga head muusikat on tehtud viimasel ajal ka Tartus. Loodetavasti õnnestub mul saada peagi Leegitseva Sidruni verivärske singel, kuid enne presenteerib Penny Lane taaskord siinses keskkonnas artisti nimega Barthol Lo Mejor:

Barthol Lo Mejor - Robots Gonna Drop The Pressure (Mylo vs Kraftwerk)

reede, august 8

Reedene vile nr 1

Et reede pärastlõuna kiiremini nädalavahetuseks üle läheks, pakun teile vaatamiseks-kuulamiseks lugu folk-rock ansamblilt Noah & The Whale. Vilistagem kaasa!

Noah & The Whale - 5 Years Time

teisipäev, august 5

Rada7 saab üheksa

Ega ükski endast lugupidav muusikasõber Eesti Vabariigis saa ilma alternatiivmuusika portaalita rada7 hakkama. Või täitsa võiks ju öelda, et kes rada7 ei kasuta või pole sellest midagi kuulnud, pole ka õige muusikasõber.

Rada7 on arhiiv, oma ette folkloor, infoabi ja kurbade päevade meelelahutaja.

Ja nüüd saab ta juba märkamatult üheksa ning peab sünnipäeva 22. augustil kohvikus Popular aadressil Vana-Viru 6. Sünnipäevalaps ootab külla kella 22-st ega aja kedagi enne hommikut koju. Plaadimuusikat saab ka.

Palju õnne!

www.rada7.ee

esmaspäev, august 4

Täna saab tasuta muusikat.



Täna annab ansambel Keane kõigile oma fännidele võimaluse internetist tasuta alla laadida oma uhiuue loo.

Pala "Spiralling" on vabalt kätte saadav bändi kodulehel ning lugu saab oma arvutisse tõmmata terve nädala jooksul.

Ilmselt ilmub sama lugu ka nende kolmandal stuudioalbumil, mis peaks välja tulema 13. oktoobril.